top of page
burclar-bizi-nasil-etkiler-8179.jpg
Kova Burcu Özellikleri Nelerdir?

Bu burç, Zodyak’ın en idealist ve üretken burcudur. Balık ve Oğlak arasında bulunan Kova’lar, her ikisinin çeşitli özelliklerini taşır. Kova burcunu öne çıkaran noktalar şunlardır:

  1. 21 Ocak – 19 Şubat arasında doğanlar Kova burcundadır.

  2. Hassas bir dengeye sahip, hayal gücü gelişmiş, özgürlüğüne düşkün, çalışkandır.

  3. Daima yeniliklere açıktır.

  4. Her zaman belirli bir amaç için savaşmaya hazır durumdadır.

  5. Zekâya, gerçeğe çok önem verir.

  6. Öngörü yeteneği güçlüdür.

  7. Elementi havadır.

  8. Satürn ve Uranüs tarafından yönetilir.

Kova Burcu ile Uyumlu Doğal Taşlar Nelerdir?

Taşların yaydığı titreşimler, bünyesinde barındırdığı enerji ve frekanslar ile şifalı etkiler gösterdiğine inanılır. Bu doğrultuda herkese, kendi burcuna uygun doğal taşlar kullanması önerilir. Bunların, hedefleri ve hayalleri gerçekleştirme noktasında güçlü birer araç olduğu söylenir.

Kova burcu taşları ise şöyle sıralanır:

1. Kehribar

Yüksek enerjiye sahip olduğu düşünülen Kehribar’ın, Kova burcunu karamsarlığa karşı koruduğuna inanılır. Sahibine güçlü bir frekans ve enerji verdiği iddia edilen Kehribar taşının, motivasyonu artırdığı ileri sürülmüştür.

2. Melek Taşı (Angelit)

Yeni Çağ'ın 'farkındalık' taşı olarak bilinir. Kardeşlik ve barıştır angelit taşının anlamı.

Algıyı yükseltip, uyumu derinleştirdiği için  şifacılar için güce sahiptir.

Tinsel olarak şefkat ile dolu bir taştır. Melek taşı yeniden var olmayı kolaylaştırır ve farkındalığı artırdığına inanılır.

3. Florit

Bu da, şans getirdiği rivayet edilen bir Kova burcu taşı olup, meditasyon seanslarında sıklıkla kendine yer bulur.

Kişiye daha fazla farkındalık ve enerji yüklediği söylenmekte olan Florit taşının, Kova’ları kronik hastalıklardan muhafaza ettiği dile getirilir.

4. Akuamarin

Hem Kova burcu doğum taşı hem yükselen Kova’ların taşıdır. Boğaz Çakrası üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir. Sakinleştirici etkisi bulunduğu bildirilen bu taşın, Kalp Çakrası için bir köprü oluşturduğundan söz edilmektedir. Bu bağlantının ise, Kova burcundaki kişiler için stres eğilimlerini hafifleten bir etkiye sahip olduğu söylenmiştir.

Kendini sorumluluk altında hisseden Kova’ların; zihnini yatıştırmak, huzur ve netlik kazanmak için Akuamarin taşı kullanabileceği savunulmaktadır.

5. Ametist

En güzel Kova burcu doğal taşları içinde yer alan Ametist, güç taşı olarak değer görür.

Estetik duruşu ile ön plana çıkmayı başaran bu mor kuvars türü, sezgilerin temsilcisi kabul edilmiştir. Söz konusu taşın, Kova’ları hedeflerine doğru yol alırken desteklediği ve hislerini kuvvetlendirdiğinden bahsedilmektedir.

6. Ay Taşı

Bu da Kova burcu taşları içinde en sevilen seçeneklerin başını çeker.

Dişil enerji ve Ay döngüsüyle bağlantılı olduğu iddia edilen Ay taşının, duyguları dengelediğinden söz edilmiştir. Kalbi sakinleştirdiği, kişinin yüreğini şefkate ve sevgiye açtığı iddia edilmiştir.

7. Obsidyen

Çok hızlı soğumuş kristalize olmayan erimiş lavdır Obsidyen.

Bu sebepledir ki kısıtlamaları ve sınırları olmayan bir taştır.

Zayıflıkları, kusurları ve engelleri katı bir şekilde gösterir. Kendinizin karanlık yanınızı günyüzüne çıkartır ve onunla bütünleşmeyi öğrenirsiniz.

8. Boji Taşı

En etkili topraklama taşı olan Boji, sağlam biçimde toprağa ve  kendi bedeninizi döndürür.

Engellerin üstesinden gelmede çok yardımcı bir taş Boji güçlü bir koruma sağlamaktadır.

Koşullarınız zor ise ve fiziksel enrjiniz düşük ise bu taş size yardımcı olacaktır.

9. Krizopras

Eski zamanlarda umudu yücelttiğine inanılan bu taş gerçek aşkı da yücelterek kişisel iç görü kazandırır.

Aynı zamanda kalbe ve sakral çakralara enerji vererek fiziksel bedene de enerji sağladığına inanılır.

Geçmiş yaşantınızdaki bencille davranışlarınıza bakmanıza  ve onların gelişiminiz üzerindeki etkilerini görmenizi sağlar.

Düşünmeden öfkeyle  konuşmanızı engellemketdir Krizopras taşı.

10. Manyetit

Az bilinen Kova burcu doğal taşları arasındadır.

Enerjileri itme ve çekme yeteneğine sahip olduğu öne sürülmektedir. Vücuttaki meridyenler aracılığıyla çalıştığı ve çakraları hizaladığı şeklinde bir görüş mevcuttur. İç dünyasında duygusal istikrara ulaşmak isteyenlerin bu taşa bir şans vermesi tavsiye edilir.

Manyetit ile alâkalı ortaya atılan iddialardan birkaçı ise şu şekildedir:

‘’Enerji verici bir taştır. Gevşeme sağlar. Beynin her iki yarım küresi arasında dengeli bir bağlantı kurar. Aşırı enerjileri topraklayarak kontrol altına alır ve böylece kişinin sakin kalmasına imkân verir. İstediğiniz şeyleri kendinize çekmenize yardımcıdır.’’

11. Selestit

Gökse titreşimine sahip olduğu düşünülen bu Kova burcu taşı, manevi âlemlerle irtibat kurmaya olanak veren metafizik bir güç kabul edilir.

Uranüs ve Satürn tarafından yönetilen Kovalar, bu nedenle ruhsal gelişim noktasında sıkıntı yaşayabilir. İşte bu Selestin taşının söz konusu gezegenlerden gelen enerjileri düzenleyip Kovalar için uygun hâle getireceği rivayet olunmuştur.

 

Sonuç olarak; Kova burcu taşı seçeneklerinin bu burca mensup kişileri destekleyeceği, iyileştireceği, yaşam enerjisi ve şifa ile dolduracağı rivayet edilir.

Siz de bunları kabul ediyor ve enerji alanınızın frekansıyla düzgün çalışacak taşlar arıyorsanız, zengin ürün yelpazemize başvurabilirsiniz.

Kova burcu doğal taşları alanında geniş bir alternatif skalası sunan mağazamız, isteklerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

12. Labradorit

Mistik yönü kuvvetli olan Labradorit taşı, ezoterik bilgilere sahiptir ve gizemlere girişi kolaylaştirmaktadır.

Enerji sızıtılarını ve aurada istenmeyen enerjileri yok eder.

Çok çalışan zihinleri sakinleştiren bu taş,hayal gücüne enerji sağlayarak ufku genişletmektedir

bottom of page