top of page
ASLAN 2.JPG
burclar-bizi-nasil-etkiler-8179.jpg
Aslan Burcu Özellikleri Nelerdir?

Doğuştan blider bir yapısı olduğu düşünülen Aslan burçları, yüksek bir özgüvene ve ihtiras derecesinde bir hırsa sahiptir. Bu burcun diğer başlıca özellikleri ise şunlardır:

 1. Sıcakkanlı, eğlenceli, cömert bir kişiliği vardır.

 2. Başkalarına ilham kaynağı olur.

 3. Sadık bir iş ortağı, çok iyi bir arkadaştır.

 4. Eril enerjinin hâkim olduğu bir burçtur.

 5. Yönetici gezegeni Güneş’tir.

 6. Ateş elementiyle ilişkilendirilir.

 7. Bulunduğu her mekânda kendini yüksek enerjisiyle ön plana çıkarmayı başarır.

Aslan Burcu Doğal Taşları Hangileri?

Aslan’lar bazen gururlu veya bencil olabilir, egosuna yenik düşebilir. İşte yaygın görüşe göre, Aslan burcu taşları bu noktada devreye girerek kişinin eksik yönlerini dengeler. Bununla beraber güçlü alanlarını da ortaya çıkarır.

Gündelik hayatta daha rahat bir ruh durumuna kavuşur. Ruhsal enerjiler serbest ve doğru olunca fiziksel sorunlar da az görülmeye başlanır. Zira tüm hastalıkların temelinde duygusal bir yük mevcuttur.

Peki, Aslan burcu doğal taşları nasıl seçmeli? İşte cevabı:

1. Yakut

Bu taşın, Aslan burcuna şans ve güven verdiğinden söz edilmiştir. Kötü düşüncelerden uzaklaştırdığına inanılan Yakut taşının, tene değdirilerek kullanılması önerilir.

Öte yandan bu taşın kan dolaşımını canlandırdığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği düşünülür. Empati duygusunu geliştirdiği kabul edilen bu Aslan burcu taşı; mutluluk, cesaret, liderlik ve ruhsal gelişim sembolüdür.

2. Sitrin

Enerji artırıcı olduğundan söz edilmiştir. Aslan burcuna mensup kişilerin, kendini tedirgin ve mutsuz hissettiklerinde onlara yardımcı olacağı umulur.

Özgüveni yükselttiği düşünülen bu Aslan burcu doğal taşı, yapıcı eleştirileri kabullenmeye yardım etmesiyle bilinir. Ayrıca Sitrin taşının tembellikten ve halsizlikten de kurtardığına inanılır.

3. Oniks

Bu da, eşsiz görünümü ve ileri sürülen şifalı etkileriyle, Aslan burcu taşı hangisi?

Sorusuna güzel bir cevap niteliğindedir. Kök çakra ile uyumlandığı kabul edilir.

Sırt ve kalp bölgesindeki rahatsızlıkların engellenmesine destek olduğu yönünde bir görüş vardır. Enerjiyi dengelediği, sezgileri artırıp kişiyi cesaretlendirdiği rivayet edilir. Aynı zamanda Oniks taşının  yatıştırıcı ve sakinleştirici olduğundan söz edilmektedir.

4. Krizokol

Besleyici ve huzur veren bir taştır.

Her türlü negatif enerjiyi evin içerisinden defeder. ilişkide duyguyu kaybettiyseniz eğer bu taş size iyi geleceğine inanın

Sürekli değişen şartları mutlulukla kabullenmenize de yardımcı olur.

5. Turkuaz

Eski çağlardan beri muskaların içine konulan  en etkili iyileştirici taştır.

Negatif enerjiyi dağıtır,ortamdaki kirlenmeleri yok eden arındırıcı bir taştır.

Fiziksel etkileri arasında yorgunluğa iyi gelmesi, depresyon ve panik ataklar için mükemmel olması bile bilinir.

 

 

6. Kristal Kuvars

Bu Aslan burcu doğal taşı volkanik bir yapıya sahiptir.

Buzu andıran bir görünümü vardır. Söz konusu taşın, Aslan burcu kişilere potansiyel ve güç kattığı rivayet edilir.

Ayrıca  Kristal Kuvars Taşı'nın Aslan’ların daha özgüvenli, cesur, ılımlı ve pozitif olmalarına yardımcı olduğu söylenmiştir.

7. Kehribar

Şüphesiz ki Aslan, yönetici vasfından dolayı çoğunlukla stres altındadır. İşte yaygın görüşe göre onun bu stresine çare Kehribar taşındadır.

Sakinleştirici etki gösterdiği kabul edilen bu taşın, net ve isabetli kararlar almaya yardım ettiği söylentiler arasındadır. Sinirsel ve psikolojik rahatsızlıklara iyi gelen bu Aslan burcu taşı ile siz de hayatınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

8. Kaplan Gözü

Aslan burcunun ana yöneticisi konumundaki Güneş’ten gelen enerjiyi bünyesinde depoladığı rivayet edilmektedir. Olumsuz enerjiyi pozitife çevirdiği belirtilen  Kaplan Gözü Taşı'nın aurayı temizlediği ve arınma sağladığı söylenir.

9. Topaz

Aslan burcuna mensup erkekler için önerilen bu taşın, ahlâksızlıktan ve korkaklıktan koruduğu iddia olunmuştur. Göz problemlerine karşı faydalı olduğu da bu Topaz Taşı hakkındaki bir başka söylentidir. Kemikleri güçlendirdiğinden, kırık kaynamasını hızlandırdığından bahsedenler mevcuttur.

10. Turmalin

Denge sembolü olarak görülen Turmalin taşının hormonları düzene soktuğu ileri sürülmüştür. Kaliteli bir uyku çekmeye katkıda bulunduğu rivayet edilmiş olup, beden ve zihin uyumu için kullanılması tavsiye edilir.

Erkekler için en iyi Aslan burcu doğal taşları listesinde bulunan Turmalin Taşı; sezgisel güçleri, konsantrasyonu ve duyarlılığı artırıcı olarak değerlendirilir.

11. Yakut

Enerji verdiğine inanılan hayatınıza neşe katan enerji bakımından mükemmel bir taştır.

Yakut mutluluğun peşinden gitmenizi sağlar.

Dinamikliğinin yanısıra tutku ve coşkuyu alevlendirir. Cinsel hareketliliği de çeker.

12. Kalsit

güçlü enerji temizleyici ve yükseltici olarak bilinen Kalsit, sadece odada bulunması bile tüm negatif enerjileri yok ederek.

Aktif bir taştır ve bu sebeple gelişmeyi ve büyümeyi sürekli tetikler.

Kişi umunudu kaybetmişse kalsitin pozitif enerjisi ile bunları tekrardan kazanabilir

Hafızayı güçlü tutan bu taş bilginin önem derecesinin bilir ve bu bilgiyi akılda tutmaya yardımcı olur.

13. Karneol:(Karnelyan Akik Taşı)

Aslan burcuna ait horoskop taşı budur. Güneş’i ve Aslan burcunu sembolize eden Kuvars’ın en yaygın çeşitlerinden biridir.

Yarı saydam özellik taşıyan bu mineral, ‘Kırmızı Akik’ ismiyle de tanınmaktadır. Yaşam sevgisinin, yüceliğin, yeniliğin ve sadakatin göstergesidir.

Tembellik, yorgunluk, uyuşukluk ve halsizlik gibi şikâyetleri giderdiği rivayet edilmiş olup, güçlü bir enerji barındırdığına inanılmaktadır. Ayrıca Karnelyan Akik Taşı'nın Kan dolaşımını dengelediği ve cinsel gücü artırdığı da söylentiler içerisindedir.

14. Zümrüt

Bu taşın ise, psikolojik rahatsızlıkları iyileştirici etkileri bulunduğundan söz edilmektedir. Sinirleri kuvvetlendirdiği ve düşünce gücünü geliştirdiği yönünde bir inanış söz konusudur. Doyum ve başarı duygusunu pekiştirdiği de bu Zümrüt Taşı hakkındaki rivayetlerdendir.

Diğer Aslan Burcu Taşları Nelerdir?

Bunların yanı sıra, şunlar da Aslan burcu doğal taşı olarak tercih edilebilir:

 1. Boji Taşı,

 2. Larimar,

 3. Muskovit,

 4. Spinel,

 5. Kunzit,

 6. Obsidyen,

 7. Beril,

 8. Danburit.

 9. Sonuç olarak, Aslan burcu ile uyumlu doğal taş ile kendine mükemmel bir hediye verebilir.

Kişideki potansiyeli açığa çıkardığı ileri sürülen bu taşların, pozitif enerjiyi artırırken negatif enerjiyi yok ettiği rivayet edilir.

Siz de Aslan burcu taşları olarak önerdiğimiz ürünleri hemen sipariş etmek için daha fazla beklemeyin!

Bunları dilerseniz kütle, ham veya dizi taş olarak satın alabilir; isterseniz küpe, yüzük, kolye veya bileklik olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ürünlerimizi özellikleri ve fiyatları bakımından karşılaştırarak size en uygun olanları bulabilir, kolay ödeme imkânı ve cazip fiyat tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

bottom of page