top of page
burclar-bizi-nasil-etkiler-8179.jpg
Akrep Burcu Özellikleri Nelerdir?

23 Ekim’den 21 Kasım’a kadar olan zaman aralığında doğmuş kişilerin burcu Akrep’tir. Zodyak’ın güneş burcuna dâhil olan bu 8. Burç; ideal, zeki, bağımsız lider özelliklerini taşır.

Akrep burcunun diğer öne çıkan tarafları ise şunlardır:

 1. Sadık ve sosyal bir kişiliği vardır.

 2. Çok iyi bir arkadaş olma eğilimindedir.

 3. Elementi Su’dur.

 4. Karmaşık, hayal kurmayı seven, dik kafalı, kuşkucu, kıskanç, hassas duygusal ve üretkendir.

 5. Kin tutar. Kendisine yapılanı unutmaz ve asla affetmez.

 6. Rekabetçi bir ruha sahiptir.

 7. Hem Mars hem Plüton tarafından yönetilir. Mars; kendi kendine kontrol ve hâkimiyeti sembolize eder. Plüton ise yenilenmenin sembolüdür. Sezgiyi ve psişik enerjileri temsil eder. İşte Akrep’in ateşli tutkusu bu kombinasyon sayesinde ortaya çıkar.

 8. Ancak iki gezegen tarafından yönetilmek bazen çelişkilere ve iç çatışmalara yol açabilir. Bu noktada ise devreye doğal taşların girmesi gerektiği, bunları düzenli kullanarak olumsuzlukların üstesinden gelinebileceği söylenmiştir.

Akrep Burcuyla Uyumlu Doğal Taşlar Nelerdir? Akrep Burcu Taşı Listesi

Tüm burçlar gibi, Akrep’ler de bazı noktalarda zorlanır. Onların da geliştirilmesi gereken yönleri, memnun oldukları ve olmadıkları karakteristik nitelikleri vardır.

Pek çok kişi, kendi burcuna uygun taşlar kullanmanın dengeleyici ve iyileştirici etki göstereceğine inanır. Siz de onlardan biriyseniz, Akrep burcu doğal taşları merak ediyorsanız, Akrep Burcunun doğal taşı hangisidir?, Akrep Burcu Hangi Taşı Kullanmalı? sorularına cevap olarak şunları değerlendirebilirsiniz:

1. Yakut

Yakut’un neden Akrep burcu doğal taşı olarak görüldüğünü şu rivayetler ortaya koymaktadır:

‘’Akrep’lerin vazgeçilmez özelliklerinden biri tutkulu olmalarıdır.

Yakut taşının canlı rengi, Akrep’in tutkulu enerjisiyle rezonansa girerek cesareti teşvik eder.

Şehvetli bir burç olan Akrep’in libidosunu kamçılar, doğurganlığı artırır, aşk hayatındaki yakınlığı derinleştirir.’

2. Firuze (Turkuaz)

Firuze Taşı’ olarak da bilinen bu taşın, mavi rengi sayesinde Akrep’ler için zihin uyarıcı olduğu söylenmektedir. Onların sezgilerini ve içgüdülerini keskinleştirdiği ileri sürülen bu taşın, alerjilere de iyi geldiği rivayet edilmiştir.

Öte yandan Akrep burcuna dinginlik ve huzur verdiği belirtilen bu taşın; stresten, endişelerden kurtaracağı yönünde bir görüş vardır. Nazardan koruduğu iddia olunan Turkuaz Taşı, uğur ve şans sembolü kabul edilen söylenen bir taştır.

Akrep burcu taşı olarak Firuze taşı kolye veya Turkuaz taşı bileklik kullanmanın yahut bunu cebinde taşımanın, başarı getireceğine inanılmaktadır.

3. Obsidyen

Çok hızlı soğumuş kristalize olmayan erimiş lavdır Obsidyen.

Bu sebepledir ki kısıtlamaları ve sınırları olmayan bir taştır.

Zayıflıkları, kusurları ve engelleri katı bir şekilde gösterir. Kendinizin karanlık yanınızı günyüzüne çıkartır ve onunla bütünleşmeyi öğrenirsiniz.

4. Rodokrozit

Bu da yine Akrep burcu doğum taşı seçenekleri arasında bir hayli popülerdir. Yeni başlangıçları desteklediği rivayet olunan Rodokrozit taşının, sevgi dolu titreşimler yaydığı iddia edilir.

Şefkati ve özverili sevgiyi artırdığı yönünde söylentiler mevcut olup, duygusal iyileştirici özellik taşıdığı belirtilmektedir. Diğer taraftan bu taşın, Akrep burcuna bağışlamayı ve cesaretli olmayı öğrettiği ifade edilir.

5. Malakit: (Malahit)

Denildi ki; ‘Malakit taşı Akrep’lerin devamlı değişen enerjisi için mükemmel bir kristaldir. Onlar, su burçlarından biri olarak sürekli hareket bekler. Yolculuk sırasında Akrep burcu taşı olarak Malahit’ten yardım almak onları korur.’

6. Çeroit

Ruhani bir taş olan Çeroit korkunun üstesinden gelmektedir.

Koşulsuz sevgiyi uyaran Çeroit, içerisinde bulunduğunuz anı mükemmel olarak kabul edişinizi kolaylaştırır.

Çocukların sakin uyumalarına yardımcı olduğu gibi, yetişkinlere de derin bir uyku vererek uykusuzluğa iyi geldiği söylemektedir.

7. Turmalin

Kadınlar için Akrep burcu doğal taşı alternatifleri içerisinde önerilen Turmalin taşı, denge ve uyum sembolüdür.

Sezgileriyle hareket eden Akrep kadınlarının bundan dolayı zarar görmelerini engellediği söylenmektedir.

Bu kişilerin egoist ve kibirli değil, temiz kalpli ve sempatik gözükmesi, kendilerini sevdirmeleri konusunda etkili olduğuna inanılmaktadır. Akrep’lerin hırslı yapısını destekleyerek iş yaşamında öne çıkmalarına katkı sağladığı belirtilir.

8. Ay Taşı

Bu da en çok kullanılan Akrep burcu taşı seçeneklerinin başında gelir.

Bulanık duygulardan ve düşüncelerden kurtardığı yönünde söylentiler mevcuttur. Zihin karmaşıklığını giderdiği, fikirlere netlik kazandırdığı ve iş hayatını olumlu etkilediği üzerinde durulur.

Akrep burcundan olanlar genellikle keskin çizgilere sahiptir. Yaşadıkları güvensizlik hissi nedeniyle kendilerini düşünce girdabının içinde bulabilir, boşluğa düşebilirler.

İşte Ay taşının bu hususta onlara yardımcı olduğu savunulur. ‘’Akrep’lerin yollarına devam edebilmek için ihtiyaç duyduğu gücü sağlayarak onlara yaşam enerjisi verir.’’ Denilmiştir.

Diğer taraftan Ay taşının iletişimi güçlendirici etkisine de temas edilir. Anlayış, empati ve hoşgörüyü geliştirdiği, saygıyı ve sevgiyi artırdığı belirtilmiştir.

9. Lal Taşı

Bu, Akrep burcu doğal taşları arasında Granit ismiyle de bilinir.

Yarı veya tam şeffaf olarak karşımıza çıkar. Çoğunlukla kırmızı renk tonlarında olan formu takıları ve aksesuarları süsler.

Kalp figürü hâline getirilen Lal taşı eşi veya sevgiliyi çağrıştırır. Aşkı temsil eden bir hediye olarak, Akrep burcuna mensup kişiler için gayet uygun bir seçimdir. Sevdiğiniz insan bu burçtan ise, özel günlerini bu anlamlı hediyeyle taçlandırmanızı öneririz.

Güvensizlik hissi Akrep’lerde –tabiri câizse- doruğa ulaşmıştır. Lal taşının bu durumdan kurtulmaya katkıda bulunduğu, endişeleri ortadan kaldırdığı rivayet edilmiştir.

Akrep burcunun tutkulu, verimli bir cinsel yaşam sürmesinde de etkili olduğu bildirilmektedir. Fakat onlar genelde hep daha fazlasını ister. Bundan dolayı Granit (Lal) taşı onlar için doğru bir tercih olabilir.

Romantik anların sıcaklığını artırarak daha tutkulu bir ilişkiye adım atmayı istiyorsanız, bu taşa şans vermeyi denemelisiniz.

10. Topaz

Isıya dayanıklı olan Topaz taşı, farklı renkleriyle Akrep burcu uyumlu taşları listesinde öne çıkar. Işıltılı ve parlak görünümüyle ilgi çeken bu taşın Akrep burcuna etkileri şöyle rivayet edilmektedir:

‘’Mantıklı düşünmeye teşvik eder. Bölgesel ağrıları azaltır. Hafıza gücünün artırılmasında etkin rol oynar.’’

11. Akuamarin

Mavi rengiyle beğeni toplayan Akuamarin taşı, aksesuar olarak yaygın kullanım alanına sahiptir. Onu Akrep burcuyla uyumlu taşlar arasına dâhil eden şey ise, cesaret verici olduğuna inanılmasıdır. Öte yandan Akrep’lerin bu taş ile hayatına düzen ve huzur getireceği söylenmektedir.

Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmaya da yardımı olduğundan bahsedenler vardır.

12. Zümrüt

Sonsuz sabrın ve ilhamın taşıdır Zümrüt. Mükemmel aşkın taşı olarak bilinen bu taş müthiş hayat dolu bir taştır.

Olumsuz duygu düşünce ve hareketleri yok edlip olumlu hareketlere yardımcı olur.

Güzel konuşmaya yardımcı olan, aklı ve doğruyu destekleyen bilgelik bir taştır.

Diğer Akrep Burcu Taşları Nelerdir?

Bunların yanı sıra, Akrep burcu ile uyumlu taşlar şunlardır:

 1. Beril,

 2. Boji Taşı

 3. Diyoptaz,

 4. Herkimer kuvars,

 5. Kunzit,

 6. Spinel,

 7. Varisit.

Siz de olumlu yönlerinizi kuvvetlendirmek, istenmeyen özelliklerinizi törpülemek için Akrep burcu taşı seçeneklerine şans verebilirsiniz.

Burçlara göre doğal taşlar alanında zengin ürün yelpazesine sahip olan mağazamız, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Hemen Akrep burcu doğal taşları içerisinden kendiniz ve sevdikleriniz için bir tercihte bulunarak yaşamınıza değer katabilirsiniz.

bottom of page