top of page
İKİZLER 2.JPG
burclar-bizi-nasil-etkiler-8179.jpg
İkizler Burcu Özellikleri

Burçlar, insanların doğdukları esnada güneşin bulunduğu pozisyonu ifade eden sembolik bir alandır. Doğduğumuz noktadan başlayarak Güneş’e doğru, -hiç sapma olmadan- dümdüz bir çizgi çizersek, kendi burcumuza ulaşırız.

Eğer güneşe bakarken yoğun ışık nedeniyle gözlerimiz kamaşmayacak olsaydı burçları görebilirdik.

Sıralamanın ilk öğesi Koç burcudur. Çünkü Koç, İlkbahar’a denk gelir. Her 4 mevsim, üç burca tekabül eder ve toplamda 12 burç bulunur.

İkizler burcu taşları konusuna geçmeden evvel, bu burç hakkında genel bilgi vermenin faydalı olacağını düşünüyoruz:

İkizler burcuna mensup olanlar 22 Mayıs-22 Haziran arasında doğan kimselerdir. Bu kişilerin;

 • Uğurlu sayısı 28 ve 13,

 • Uğurlu günü Çarşamba,

 • En büyük istekleri yazdıkları ile meşhur olmak,

 • En kötü huyları değişkenlik,

 • En sevdikleri renk sarı,

 • En belirgin özellikleri ise konuşmayı çok sevmek, bol bol sohbet etmektir.

İkizler Burcu Karakter Özellikleri:

Bu burca sahip insanlar genellikle zeki insanlardır. Fakat karar vermekte zorlanırlar ve hızlı karar değiştirirler.

Bunlara ek olarak, İkizler burcu kişilik özellikleri şunlardır:

 1. Her ortama kolaylıkla adapte olabilir.

 2. Sempatik ve meraklıdır.

 3. Keşfetmeyi sever.

 4. Mantıklı düşünen, nazik ve kültürlü bir insandır.

 5. İletişim kurmaktan mutluluk duyar.

 6. Çabuk öfkelenir. Duyarsız olma, dedikoduculuk, iki yüzlülük gibi kötü huyları da bulunabilir.

 7. Kişisel gelişimine katkı sağlayacak sohbetler etmekten, yeni kişilerle tanışmaktan, yeni şeyler öğrenmekten büyük zevk alır. Araştırmacı bir ruha sahiptir. Edindiği bilgileri başkasına anlatmak onu çok mutlu eder.

 8. Hızlı hareket etmeyi sever; atılgan, çevik, girişken bir yapısı vardır. Duygularından ziyade mantığını kullanmayı tercih eder.

 9. Bir işle meşgulken veya konuşurken devamlı ellerini kullandığı gözlemlenir. Bu, el becerilerinin gelişmiş olmasından kaynaklı bir durumdur.

 10. Öte yandan İkizler burcundaki insanlar çift karakterli olarak tanımlanır. Çünkü bazen çok neşeli iken, birdenbire karalar bağlayıp içine kapanık hâle gelebilir. Kararlarından çabuk vazgeçebilir, inandıkları şeylerden şüphe duymaya başlayabilirler. Kimi zaman çok sevecen, kimi zaman ise agresif ve streslidir.

 11. Meşgul olduğu işlere konsantre olmakta zorlanır. Çünkü her şeyden sıkılır. Bu nedenle, -deyim yerindeyse- daldan dala atlayan bir kişiliğe sahiptir.

İkizler Burcu Taşı Hangisi?

İkizler burcuyla uyumlu taşlar, burcunuzun pozitif özelliklerinden daha iyi yararlanmanızı sağlayabilir. Aynı şekilde, İkizler burcuna uygun taşlar kullanarak, burcunuza ait negatif yönlerden daha az etkilenmeyi başarabilirsiniz.

Bunları ayrı ayrı olarak kullanmanız da birlikte bulundurmanız da mümkündür. Enerji dönüşümü yapan ve İkizler burcunun karakteristik özelliklerini destekleyen bu taşlar, yaşam kalitenizin yükselmesine yardım edebilir. Diğer taraftan bu taşlar; İkizler burcunun üretkenliğini ve merakını artırma, ilham verme, zekâ gelişimine yardımcı olma gibi etkiler de gösterebilir.

İşte, İkizler burcu doğal taşları listesi:

1. Varisit

Cesaret taşıdır. Umut ve cesaret getirir hayatınıza.

Kalbinize huzur verecek olan bu taş sinir halinizi de yatştıracaktır.

Yastığınızın altına koyduğunuz zaman huzurlu bir uyku sağlayacaktır size.

Fiziksel olarak enerjinizi yenilemede yardımcı bir taştIR Varisit.

 

2. Sitrin Taşı

Bu taş, İkizler burcunun neşeli ve pozitif hissetmesine yardımcıdır. Canlı enerjiyi, motivasyonu, tutkuyu, özgüveni teşvik eder.

Sosyal ve karizmatik bir burç olan İkizler, istediği dönüşümleri gerçekleştirebilmek için bu taştan yardım alabilir. İkizler burcu taşları içerisinde kendinden söz ettiren Sitrin Taşı, şans tılsımı görevi üstlenir. Kişinin doğru durumları ve doğru insanları hayatına çekmesini kolaylaştıracağı ileri sürülmüştür.

3. Apofilit

Apofilit taşının içersinde su yoğunluğu çok fazladır. suyun sakinliği gibi bu taş da sakinlik verir.

Bastırılmış duyguları serbest bırakır. kaygının endişenin üstesinden gelmenize yardımcı olur.

4. Obsidyen

Çok hızlı soğumuş kristalize olmayan erimiş lavdır Obsidyen.

Bu sebepledir ki kısıtlamaları ve sınırları olmayan bir taştır.

Zayıflıkları, kusurları ve engelleri katı bir şekilde gösterir. Kendinizin karanlık yanınızı günyüzüne çıkartır ve onunla bütünleşmeyi öğrenirsiniz.

5. Akik Taşı

İkizler’in dengesiz doğasını düzene soktuğu söylenen bu taşın, topraklama etkisine sahip olduğu iddia edilmiştir. İkizler’in hayatına denge ve istikrar getirdiği öne sürülen Akik taşı, duyguların dizginlenmesine yardımcı bir doğal taş olarak görülür.

6. Kaplan Gözü

İkizler burcun taşı olan Kaplan Gözü toprak enerjisini güneşin enerjisi ile birleştirir.

Tılsım olarak taşınan koruyuculuğu ile bilinen Kaplan Gözü geleneksel olarak beddua ve lanetlerden korur.

Fiziksel olarak kırık kemiklerin  iyileşmesinde yardımcı olduğuna inanılır.

7. Safir

Hemen her renkte karşımıza çıkabilen Safir, ‘müjdelerin mücevheri’ diye nitelendirilir. Özellikle Sarı Safir, en çok önerilen İkizler burcu doğal taşları içinde yer alır. Şans getirdiği ileri sürülen bu taşın bolluk ve bereket konusunda da faydalı olduğu kabul edilmiştir.

Bu taş hakkındaki diğer bazı rivayetler ise şu şekildedir:

‘’Zihni keskinleştirir. Problem çözme yeteneğini güçlendiricidir. Böbrek veya kalp hastalığı açısından risk grubundaki İkizler burcu mensuplarının bu taşı kullanmaları önerilir. Böylelikle söz konusu sağlık sorunlarının oluşma riskini azaltacakları umulur.

Bağlılığı ve sadakati kuvvetlendiren Safir taşı, iç karışıklıkların çözümlenmesinde de son derece etkilidir.’’

8. Krizokol

Yapısında donmuş su damlası barındırdığı öne sürülen bu taş, mavi-yeşil rengiyle göze çarpar. Turkuaza benzeyen bu İkizler burcu taşı, yarı saydam özelliğiyle de dikkat çeker.

Krizokol taşı ile ilgili söylentilerden bazıları şunlardır:

‘’Enerji tazeleme özelliğine sahiptir. Cilde temas ettirilerek kullanılırsa negatifliği alır, yorgunluğu ortadan kaldırır, tembellik ve uyuşukluk gibi durumların üstesinden gelmeyi sağlar.

Motivasyon düşüklüğü ve özgüven zayıflığından da kurtarır. Stresi ve endişeyi yok eder, yatıştırıcı etkisiyle gerginliğe ve kas kramplarına son verir. Ferahlık, rahatlık hissi oluşturarak kişiyi sakinleştirir.

Sık aralıklarla fikir değiştiren, hedeflerine giden yolda bir türlü emin adımlarla ilerlemeyi başaramayan İkizler için mükemmeldir. Onlara gayret ve kararlılık duygusu aşılar, önlerine çıkan engelleri kolayca aşmalarına katkıda bulunur.’’

9. Apatit

Öğrenme isteğini ve üretkenliği artırdığı ifade edilen bu taşın konsantrasyon için yararlı olduğu ileri sürülmüştür. Etkili İkizler burcu doğal taşı alternatifleri arasında bulunan Apatit taşı ile alâkalı söylentilerden bir kısmı şöyledir:

‘’Bağışıklık sistemine güç verir. Psişik yetenekleri geliştiricidir. Suçluluk ve öfke duygusundan arındırır. Sersemliği, baş dönmesini giderir. Selülit tedavisine de yardımcı olan bu taş, Yin Yang dengesini sağlar.’’

10. Akuamarin

İkizler burcunun aşırı aktif çalışan zihnini yatıştırıp dengelemek için bu taşın kullanılabileceği söylenmektedir. Akuamarin taşının bu burç üzerindeki etkilerine dair iddialardan birkaçı şöyle ifade edilebilir:

‘’Korkularla savaşmayı kolaylaştırır. Kalp ve Boğaz çakraları ile beraber çalışarak daha iyi iletişim kurmaya imkân tanır. İkizler ’in ilişkilerine daha fazla nezaket ve sevgi getirir.

Onların maceracı yönlerine odaklanıp hayatın tadını çıkarmalarında pay sahibidir. Özgüven ve cesareti kendine çeken bu taş, İkizler burcundaki insanların daha güzel bir yaşama sahip olmalarında büyük rol oynar.’’

11. Kalsit

Bulundurulduğu mekânın enerjisini yükselttiği rivayet edilen Kalsit taşının bebek gelişimini de hızlandırdığı söylenmiştir. Kalsit’i İkizler burcuyla uyumlu doğal taşlar listesinde şu rivayetlerle görmekteyiz:

‘’Durağanlığın üstesinden gelir. Motivasyonu artırır. Özgüven ve özsaygı kazandırır. Göz yorgunluğuyla mücadeleye yardım eder. Kan dolaşımını düzenler.’’

Diğer İkizler Burcu Taşları Nelerdir?

Bunların yanı sıra, İkizler burcu ile uyumlu taşlar şunlardır:

 1. Turmalin,

 2. Spinel,

 3. Serpantin,

 4. Rutil Kuvars,

 5. Zoisit..

Siz de olumlu yönlerinizi kuvvetlendirmek, istenmeyen özelliklerinizi törpülemek için İkizler burcu taşı seçeneklerine şans verebilirsiniz.

Burçlara göre doğal taşlar alanında zengin ürün yelpazesine sahip olan mağazamız, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Hemen İkizler burcu doğal taşları içerisinden kendiniz ve sevdikleriniz için bir tercihte bulunarak yaşamınıza değer katabilirsiniz.

bottom of page