top of page
BALIK 2.JPG
burclar-bizi-nasil-etkiler-8179.jpg
Balık Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Bu burçta dünyaya gelenlerin doğum tarihi 19 Şubat-20 Mart arasıdır. Balık, Zodyak takımyıldızının son burcudur. Kadınsı ve negatif özelliklerin baskın olduğu Balık burcu, Neptün gezegeni tarafından yönetilir.

Balık’ların ön plana çıkan diğer özellikleri ise şu şekildedir:

 1. Sakin, sevecen bir yapıya sahiptir.

 2. Duygularıyla hareket eder. Yeni bir ortama girdiğinde önce çekingen davranır. Fakat kolayca adapte olması ve aranan kişi olması uzun sürmez.

 3. Tam bir aşk insanıdır.

 4. Hayal kurmayı çok sever.

 5. Her şeyi kafaya takar.

Balık Burcu ile Uyumlu Taşlar Hangileri?

Söz konusu taşların, bu burca ait karakteristik özellikleri desteklerken kötü özellikleri de törpülediğinden bahsedilir. Bu çerçevede, Balık burcu ile uyumlu doğal taşlar şunlardır:

1. Firuze (Turkuaz)

Uğur ve şans taşı olarak kabul edilen Firuze Taşı'nın nazardan koruduğu söylenir. Huzur ve dinginlik verdiği ileri sürülen bu taşın kaygılardan kurtardığı ifade edilmektedir. Daha pozitif, neşeli, dışa dönük bir enerjide olmak isteyenlerin Turkuaz taşı kullanmaları önerilmiştir. Ayrıca bu taşın iş hayatında başarıyı getireceğinden de söz edenler vardır.

2. Kalsit

En güzel Balık burcu taşı seçeneklerinden biri olarak, Kalsit taşı ile ilgili bazı rivayetler şöyledir:

Gelişmeyi ve büyümeyi hızlandıran aktif bir taştır Kalsit.

Kişi umudunu ve motivasyonunu kaytbetmişse, Kalsit'in pozitif bir etkisi vardır.

Hafızayı güçlendirerek zihinsel olarak anlayış ve analizi öğretir.

3. Krizopras

Balık burcu doğal taşları arasında yer alan krizopras kutsal bütünün  parçası olma hissini verdiğine inanılmaktadır.

Krizopras hakkındaki söylentilerden bazıları şu şekildedir:

Umudu yücelten ve kişişel içgörü kazandıran bu taş eski insanlar tarafından gerçeğe olan aşkı yüceltiğine de inanılır.

Öfkeyle ya da düşünmeden konuşmanızı engelleyen bu taş zihinsel olarak akıcı konuşmayı ve zihinsel becerileri uyarır.

4. Ametist

Mutluluk sembolü olarak görülen bir Balık burcu doğum taşı olup, Ametist iTaşı le alâkalı iddialardan bazıları ise şunları içerir:

‘’Balık burcuna enerji ve canlılık verir. Onun negatif ruh hâlini dengeler. Depresif hislerden uzaklaştırır. Motivasyon kaynağıdır. Yaşama sevincini yükseltir. Etkisini artırmak için Kan taşı ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Meditasyon ve yoga sırasında kullanılabilecek en iyi taşlardandır. Bu taş, Balık’ın yoğun düşüncelerini serbest bırakarak manen hafiflemesine yardım eder. Böylelikle daha başarılı olmasında büyük rol üstlenir. Potansiyelini tam anlamıyla sergilemesine katkıda bulunur. Psişik yetenekleri ve sezgileri geliştiren bu taş, problemlerin temel nedenini bulmaya yardımcı olur. Bağımlılıkları, kötü alışkanlıkları bırakmaya destek verir.’’

5. Güneş Taşı

Balık burcu uyumlu taşları içinde kendine yer bulur. 

Neşe ve Işık veren bu taş iyi huylar aşılayıp yaşam sevincini artırır.

Kişi hayat sevinvini kaybetmişse bu taş onu onarmaya ve kendisini beslemesine de yardımcı olur.

Aynı zamanda  bu taş insanların çakralarda ya da auraa konumlanmış kancaları yok etmek için faydalı bir taştır.’’

6. Ay Taşı

İsminden de anlaşılacağı üzere bu taş, Ay’ın temsilcisi olarak kabul edilir. Duygusallığın ön planda olduğu Balık burcu için en uygun taşlardan biridir. Çünkü sezgileri beslediği ve altıncı hissi kuvvetlendirdiği rivâyet olunur. Dişil enerjinin ortaya çıkmasını sağladığı belirtilen Ay Taşı'nın, motivasyonu ve iyi ruh hâlini desteklediği dile getirilir.

Öte yandan söylendiğine göre bu taş, Balık burçlarının girdikleri ortamlara daha kolay adapte olmalarına yardım eder.

7. Kan Taşı

En etkili Balık burcu taşları içinde bulunan bu taşın, çekingenlikten kurtulmaya yardımcı olduğu iddia edilir. İçine kapanık, arkadaş edinmekte zorlanan Balık burçlarının bu taş ile söz konusu problemleri aşabileceği söylenmiştir.

Bu burca mensup kişilere güç ve cesaret verdiği bildirilen Kan Taşı'nın, konsantrasyonu da olumlu etkilediği rivâyetler arasındadır.

8. Akuamarin

Yeşil ve mavi tonlarıyla dikkat çeken bu taş, sakinleştirici etkileriyle Balık’ların gündeminde yer bulur. Gençlik ve sonsuz mutluluk sembolü olarak görülen bu taşın yüksek bilinç düzeyine ulaştırdığı, sezgileri açtığı ileri sürülür.

Bundan dolayı en yaygın Balık burcu doğal taşları içerisinde kendinden söz ettirmeyi başarır. Balık burcunun yüksek bilinciyle ve sezgileriyle iletişimi kuvvetli olduğu için, bu burç ile uyumlanması kolay bir taştır.

Diğer taraftan Balık’lar; sezgileri nedeniyle aşırı düşünme, sürekli kaygılı olma gibi durumlar yaşayabilir. İşte Akuamarin Taşı ile bunların üstesinden gelebilecekleri kabul edilir.

Duygusal enerjiyi dengelediğine inanılmakta olan Akuamarin taşının, stresi azaltıp algıları açtığından da söz edilmiştir. Yoğun ve uç duygular yaşama, derin düşünme ve benzeri sorunların bu taştaki pozitif enerji vasıtasıyla çözüleceği umulur. İçgüdüleri destekleyici olduğundan bahsedilen bu taşın, yeni başlangıçlar yapmayı teşvik ettiği de bir başka söylenti olarak karşımıza çıkar.

9. Mavi Akik

Sinirleri yatıştırıp zihni rahatlatması sayesinde, en iyi Balık burcu taşları listesinde yer alır. Şu bir gerçek ki, Balık burcunda olanların zihni daima hareket hâlindedir.

Onlar devamlı bir şeyler düşünmekten kendilerini alamaz. Hatta bu, kimi zaman hayalperestlik boyutuna varabilir.

Taş bilimini ve astrolojiyi bir araya getiren uzmanların görüşüne göre, Mavi Akik tam bu noktada devreye girer. Balık burcuna, ‘dur!’ diyerek gerçek dünyaya dönmesinde ve daha reelist düşünmesinde rol oynar.

Bu kapsamda ortaya atılan iddialardan bazıları şunlardır:

‘’Mavi Akik taşı, birçok konuya aynı anda odaklanmaya çalışan Balık burcunun kafa karışıklığını gidererek düşünceleri düzene sokar. Hissel ve zihinsel yoğunluğu dağıtıp, Balık burcunun işleri karıştırmasını ve çabuk sıkılmasını engeller. Böylelikle daha dingin bir ruh hâline kavuşturur.

Onun gerçekten neyi istediğini anlamasını kolaylaştırır. Çok fazla düşünmesini önler, dışa dönük ve neşeli olmasına katkıda bulunur. Kabuğuna çekilen Balık burcunu özüne döndürür, zihinsel ve duygusal anlamda bir denge kurmasına imkân tanır.’’

10. Florit

Yapısında birkaç kristal barındıran bu taş, güçlü etkileriyle anılır. Balık burcu doğal taşları içindeki yerini ise, rahatlatma ve sakinleştirme etkisine borçludur.

Florit Taşı hakkındaki rivâyetlerden bir kısmı ise şu şekildedir:

‘’Ruhsal aydınlanma sağlar. Üretkenliğin gelişmesine olanak verir. Bu sebeple, ‘Dâhî Taşı’ diye de isimlendirilmiştir.

Farkındalığı artırıcı bir taş olup, Balık burcunu hayal kurma bağımlılığından uzaklaştırır. Melankolik duyguları yok ederek, onlara enerjik ve canlı bir duruş kazandırır.

Çevresel faktörlerin getirdiği negatif enerjileri temizleyerek, stres ve endişelerden arındırır. Böylece Balık burcu kendisini güvende hisseder. Daha sağlıklı duygusal ilişkiler kurabilir. Olumsuz deneyimleri düşünmeyi bırakarak, hedefe odaklı bir yaşam sürmeye başlar.’’

11. Labradorit

En iyi Balık burcu taşı olarak tercih edilebilecek bir diğer seçenek de budur.

Çünkü suyun enerjisi taşır. Balık burcuna, ihtiyaç duyduğu ruhsal dengelenmey Labradorit taşının, getireceğine inanılır.

Telepati, psişik yetenekler ve sezgiler hususunda başarılı bir taş olduğu düşünülür. Köklü bir değişim ve dönüşüm sürecine girmek isteyen Balık burcunun taşı kesinlikle bu olmalıdır.

12. Beril

Balık Burcu olan bu taş ihtiyacın olanı nasıl yapacağını gösterir. 

Gereksi yüklerden kurtulmak, stres ile başa çıkmak için harika bir yol gösterici olduğu söylenmektedir.

Evli olup duygusal anlamda isteksiz olan çiftlerin içindeki aşkı canlandırır.

Diğer Balık Burcu Uğurlu Taşları Nelerdir?

Bunların yanında, Balık burcu taşı olarak şunlara bir şans verebilirsiniz:

 1. Apatit,

 2. Himalaya Tuzu,

 3. Aytaşı,

 4. Kalsit,

 5. İnci,

 6. Kyanit,

 7. Kunzit,

 8. Larimar,

 9. Tanzanit,

 10. Selenit.

Siz de Balık burcu taş seçiminizi mağazamızın zengin ürün yelpazesinden yaparak aradığınız kaliteye uygun fiyat avantajıyla ulaşabilirsiniz.

Taşların etkilerine ve astrolojiye inanıyor, Balık burcu doğal taşları ile yaşamınıza yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyorsanız daha fazla beklemeyin!

bottom of page